Summer web camp úspešne za nami

Leto je nenávratne preč a s ním aj vzdelávací kurz zameraný na tvorbu webov. Počas niekoľkých týždňov sa členovia Pro Meliori, n.o. Ing. Michal Machala a Ing. Martin Mráz venovali účastníkom, ktorí sa prišli naučiť základy pre vytváranie webových stránok a prezentácií.

 

Všetky prednášky a cvičenia sa uskutočnili v priestoroch coworkingového centra Kreativo v spolupráci s Google Developer Group Poprad. Témy jednotlivých stretnutí boli zamerané a pripravené tak, aby si účastníci osvojili základy a históriu webových stránok a postupne sa zdokonalili až do takej mieri, aby si boli schopní naprogramovať svoje vlastné webové stránky, či miniaplikácie.

 

Obsahovo sa prednášajúci venovali tradičným webovým technológiám HTML a CSS, priblížili novinky v HTML5 i CSS3. Mentori sa nevyhli ani o niečo náročnejšiemu programovaciemu jazyku Javascript, bez ktorého sa programátor pri tvorbe webu v dnešnej dobe nezaobíde.

 

Záverečné testovanie účastníkov kurzu ukázalo, že pomerne všetci si slušne zlepšili svoje znalosti oproti výsledkom z testov v úvode kurzu. Na poslednom technologickom stretnutí boli odovzdané certifikáty a nasledovalo krátke zhodnotenie celého kurzu. Viacerí zo zúčastených prejavili záujem aj o ďalšie kurzy, ktoré sa v neziskovej orgranizácii Pro Meliori pripravujú.